Jeśli jesteś fanem podróży to przede wszystkim musisz zwiedzić miejsca poniżej!Fani wysokości z pewnością znajdą tu coś dla siebie!

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla to kuta wieża kratowa na Polach Marsowych w Paryżu we Francji. Jej nazwa pochodzi od nazwiska inżyniera Gustave’a Eiffela, którego firma zaprojektowała i zbudowała wieżę. Wieża ma 324 metry wysokości, mniej więcej tyle samo, co 81-piętrowy budynek i jest najwyższą konstrukcją w Paryżu. Reasumując, jeśli jesteś miłośnikiem wysokości to jest to miejsce godne uwagi.

Kanion Kolorado

Kanion Kolorado to stromy kanion wyrzeźbiony przez rzekę Kolorado w Arizonie w Stanach Zjednoczonych. Wielki Kanion ma długość 446 km, 29 km szerokości i osiąga głębokość ponad 1 857 metrów. Kanion i sąsiednie obrzeże znajdują się na terenie Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Prezydent Theodore Roosevelt był głównym zwolennikiem zachowania obszaru Wielkiego Kanionu i wielokrotnie odwiedzał go, by polować i cieszyć się krajobrazem.

Mount Rushmore

Godny uwagi jest też Mount Rushmore National Memorial, który skupia się wokół rzeźby wyrzeźbionej w granitowej twarzy Mount Rushmore w Black Hills w Keystone. Rzeźbiarz Gutzon Borglum stworzył projekt rzeźby i nadzorował realizację projektu od 1927 do 1941 r. Przy pomocy swojego syna Lincolna Borgluma.Rzeźba ma 18 metrów i przedstawia prezydentów Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona , Theodora Roosevelta i Abrahama Lincolna.Z pewnością będzie to fajne przeżycie.

admin Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *