Piłkarze przychodzą i odchodzą. Ze względu na to co pokażą zostają bardziej lub mniej zapamiętani.

1.Kylian Mbappe

Francuski piłkarz pochodzenia kameruńskiego, urodzony
20 grudnia 1998 (20 lat). Aktualnie grający na pozycji napastnika w francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Francji, z którą zdobył mistrzostwo świata.W poważnej piłce zadebiutował 2 grudnia 2015 roku w barwach francuskiego AS Monaco. Swoją pierwszą bramkę dla klubu zdobył 20 lutego 2016 roku, pokonując bramkarza klubu Troyes AC i ostatecznie wygrywając spotkanie 3:1. Po świetnym sezonie i strzeleniu 16 goli zainteresowało się nim samo PSG, do którego odszedł na roczne wypożyczenie. Dopiero w 2018 roku PSG zdecydowało się na transfer definitywny, który wynosił aż 180mln euro. Francuz w swoim zespole odgrywa główną rolę, jest naprawdę warty uwagi. Robienie tak wspaniałych liczb w takim wieku jest niesamowite. Taki zawodnik z pewnością będzie brylował przez długie lata.

2.Gabriel Jesus

Brazylijski piłkarz grający w angielskim klubie Manchester City oraz reprezentacji Brazylii. Napastnik urodził się 3 kwietnia 1997 ( 21 lat) w Sao Paulo.W lipcu 2013 roku Gabriel podpisał swoją pierwszą umowę z młodzieżową drużyną SE Palmeiras.Został najlepszym zawodnikiem w tym samym samym sezonie, strzelając 54 gole w 48 meczach.Na początku stycznia 2014 roku po długich negocjacjach podpisał kolejny kontrakt, tym razem 3 letni.W 2014 roku strzelił 37 goli w 22 meczach co zainteresowało wielkie europejskie kluby.Debiut w seniorskiej piłce miał miejsce 7 marca 2015 roku.Rok później podpisał kontrakt z Manchesterem City, który zapłacił za zawodnika 33mln euro.Jego debiut miał miejsce 21 stycznia a pierwsza bramka 1 lutego.Zawodnik szybko zaaklimatyzował w pierwszym składzie i osiąga świetne wyniki. Podobnie do Kyliana, zapowiada się niesamowicie i w przyszłości z pewnością da na sobie zarobić grube pieniądze.

3.Dele Alli

Angielski pomocnik grający na pozycji pomocnika w angielskim klubie Tottenham Hotspur. Zdobywca nagrody dla najlepszego piłkarza Premier League młodego pokolenia w 2016 roku urodził się 11 kwietnia 1996 (22 lata) w Milton Keynes. Jest to zawodnik warty uwagi ze względu na jego 50 występów w reprezentacji Anglii.

admin Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *